Vyšlo to! Junioři připisují pátou výhru v řadě. Ebenstreit vynuloval jihlavské střelce

Na karlovarských juniorech nebyla vůbec znát únava z cesty na Moravu a už od prvních minut své hostitele moc často do pásma nepouštěli. Sami naopak nenechávali Filipa Sigmunda dlouho v klidu. Jihlavský gólman poprvé kapituloval ve třetí minutě. Podruhé pak puk za jeho záda doputoval ve dvacáté sedmé minutě. Naopak jihlavští střelci se neprosadili ani jednou a Adam Ebenstreit zastavil všech dvacet devět střel a připsal si třetí čisté konto v sezoně a to i díky svým spoluhráčům, kteří střely mířící na jejich branku obětavě blokovali.
DHL Extraliga juniorů, 13. kolo, pá 12.1.2024, Moravské Budějovice, Zimní stadion
HC Dukla Jihlava
0:2
0:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 02:04 Vogel (Novotný, Vojáček; 5/5), 26:46 Pastor (Čihař, Záhejský; 5/5). Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Maňák, Teršíp. Diváci: 156. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 0:2.
diváci156
HC Dukla Jihlava: Sigmund – Löffler, Vildomec, Topol, Jeletz, Číhal, Vovsík – Niederhafner, Modl, Nosek, Jungwirth, Peš, Burkov, Kudrna, Chlubna, Klapica, R. Váňa.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, D. Postl, O. Postl, Beran, Dorot, Vogel, Pelikán – Novotný, Adámek, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Vojáček, Steklý, Záhejský, Šilhan, M. Váňa.

Hned v úvodu energetici vyrazili k brance Jihlavy a Filip Sigmund po střele jednoho z nich přerušil hru. Karlovarští mladíci své pozice nevyklidili nadlouho a vzápětí jihlavského gólmana prověřil Vojtěch Čihař. V čase 2:04 už puk do branky prošel. Petr Vojáček vybojoval v pásmu domácích puk a poslal ho k modré čáře, kde si ho převzal Matěj Novotný. Ten pálil z úhlu kousek od branky. Puk nejspíš prošel mezi Sigmundovými betony a za ním ho ještě dorazil Jakub Vogel. Zakázané uvolnění jihlavských mladíků přeneslo hru do jejich pásma. To ostatně energetici moc často neopouštěli. Jihlavští se dostali do několika nebezpečných situací, ale buď puk prošel kolem branky nebo zasáhli bránící hráči. Jednu takovou akci svým hostitelům dokázal i v pádu zkomplikovat Jakub Vogel. Energetici dostali k dispozici i dvě početní výhody, během nichž několikrát zahrozili a jihlavský gólman měl plné ruce práce. Do konce třetiny bylo sice k vidění několik šancí, ale skóre zůstalo nezměněno.

Zakázané uvolnění hned v úvodu druhé třetiny dostalo hru před Adama Ebenstreita. Ve druhé třetině si početní výhodu vyzkoušeli i Jihlavští, ale rovněž energetici se zvládli ubránit. Ve dvacáté sedmé minutě se karlovarští mladíci radovali z další branky. Vít Záhejský předal od mantinelu puk do jízdy Vojtěchovi Čihařovi. Ten ho následně z hranice jednoho kruhu poslal na hůl Tobiáše Pastora, který z pokleku poslal puk z druhého kruhu do rohu jihlavské klece - 0:2. Přes blok před brankou neprošla střela Jakuba Antona od modré. Kolem mantinelu profrčel do pásma Vojtěch Váňa, který svou střelou narazil na Sigmundův beton. Adam Ebenstreit pak zastavil po polovině třetiny únik Tobiase Chlubny. Necelých pět minut před koncem třetiny provětral jeden z jihlavských mladíků Ebenstreitovu lapačku. Ke slovu se dostali také střelci Energie, ale přes jihlavského gólmana puk neprošel.

Třetí třetina opět díky zakázanému uvolnění a následně zákroku Adama Ebenstreita dostala jihlavské mladíky do pásma. Navýšit skóre mohl ve čtyřicáté druhé minutě Vojtěch Čihař, který jen těsně minul branku. V této části utkání se často energetikům pískalo zakázané uvolnění a hru kouskovaly také ofsajdy. Jihlavští se častěji dostali do pásma, ale Adam Ebenstreit si svou branku hlídal jako ostříž. V tom mu ostatně pomáhali i jeho spoluhráči, kteří se vrhali do střel a výborným napadáním nedovolili domácím založit útok. Po polovině třetiny vyrazil k brance Matyáš Adámek, který nakonec musel s pukem objet branku a zpoza ní ho zkusil procpat kolem tyčky do branky. Filip Sigmund mu však žádný prostor nenechal. V padesáté deváté minutě zůstal jihlavský gólman na střídačce a hru v šesti si jihlavští hráči vylepšili ještě početní výhodou. Energetici se však zvládli ubránit a berou tři body. Adam Ebenstreit vynuloval jihlavské střelce a připisuje si třetí čisté konto v sezoně. Tato výhra juniory navíc vynesla na orvní místo skupiny.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):

Karlovy Vary jsou velice kvalitním soupeřem. Šlo o velmi rychlé utkání, ve kterém podal velice dobrý výkon brankář Sigi (Filip Sigmund), jenž nás parádně podržel ve hře. Nepadalo tolik gólů, ačkoliv jsme šance měli, ale naložili jsme s nimi špatně. Karlovy Vary byly naopak efektivnější a dokázaly své šance proměnit. Na žádný vstřelený gól se nedá vyhrát. Musíme více zabrat v před brankovém prostoru a dávat více špinavých gólů, třeba po tečovaných střelách od modré čáry, což se nám naopak dařilo hned v dalším utkání proti Spartě.